Peruki – idealna alternatywa dla kobiet chorych na raka

Ważne jest, aby udać się do sklepu oferującego prywatność i indywidualne podejście, takiego jak sklep specjalizujący się w perukach z pracownikami handlowymi, którzy mają doświadczenie w radzeniu sobie z kobietami z rakiem lub wypadaniem włosów. Kupując perukę, zadaj trzy pytania: Z jakiego rodzaju włosów jest zrobiona peruka? Peruki wykonane są z włókien syntetycznych, ludzkich włosów lub kombinacji tych dwóch. Peruki z włókien syntetycznych są najpopularniejszym rodzajem protezy włosów u kobiet doświadczających chwilowego wypadania włosów, ponieważ są lekkie, łatwe do dopasowania, mają umiarkowaną cenę i są wygodne. Ludzkie włosy (pełne niestandardowe treski) są kosztowne i trudne do utrzymania. Styliści fryzur polecają peruki syntetyczne. Jak powstaje peruka? Peruki są budowane na dwa główne sposoby: maszynowo i ręcznie wiązane (przed niestandardowym i w pełni niestandardowym).

Peruki wykonane maszynowo są często uważane za stworzone dla ludzi z włosami, ale nie zawsze tak jest. W rzeczywistości wiele kobiet uważa te peruki za wygodne i ekonomiczne. Te gotowe peruki są wybierane według fryzury, koloru włosów i wielkości głowy (od drobnej do dużej). Ponieważ głowy nie są w jednolitych rozmiarach, peruki wykonane maszynowo można łatwo zmienić, aby uzyskać prawie niestandardowe dopasowanie. Jak przymocować perukę do skóry głowy? Dobrze dopasowana peruka zwykle nie wymaga pomocy w przywiązaniu, ale niektórzy ludzie lubią mieć poczucie dodatkowego bezpieczeństwa. Podkład, materiał, do którego przymocowane są włosy, powinien przypominać drugą skórę głowy i nie może być niewygodnie gorący lub ciężki. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie peruki są ciepłe, ale niektóre mają specjalne funkcje wentylacyjne.

Kiedy wypadają włosy, skóra głowy może być delikatna lub wrażliwa. Niektóre peruki mogą podrażniać skórę głowy. Często pomocne jest umieszczenie małego bawełnianego szalika lub bawełnianej czapki czaszki między skórą głowy a peruką. Szalik lub czapka nie tylko stanowią barierę ochronną, ale również pochłaniają część potu, który rozwija się na skórze głowy.